top of page

O MNIE

DSC_5935_ret.jpg

Lider i mentor z ponad 18-letnim doświadczeniem w budowaniu i zarządzaniu średnimi i dużymi firmami o zasięgu międzynarodowym. Ekspert i coach dla wielu startupów oraz członek komisji oceniających w konkursach. Promuję podejście do działania w oparciu o wartości. Kluczem do podejmowanych przeze mnie działań w zakresie biznesu i jego otoczenia są trzy słowa: szacunek, etyka i pokora.

Aktywności zawodowe

Przez pierwsze 7 lat kariery zajmowałem się budowaniem biznesu w środowisku multikulturowym, organizując wydarzenia, konferencje i eventy na całym świecie. Zdobyte doświadczenie przeniosłem następnie na rozwój  takich organizacji jak: Kalkstein Corporate Training (szkolenia biznesowe z zakresu umiejętności miękkich), Start People Sp. z o.o., jedna z największych agencji zatrudnienia na rynku polskim (member of USG People - spółka notowana na giełdzie w Amsterdamie); Infopraca Sp. z o.o., internetowa giełda pracy

(member of Grupo Intercom) ; pełniąc w nich funkcje Dyrektora Handlowego, Dyrektora Zarządzającego i Członka Zarządu.

Zostałem Ekspertem Komisji Europejskiej ds. przestrzegania praw człowieka w sektorze zatrudnienia. Współpracowałem ze strefami ekonomicznymi przy pozyskiwaniu nowych inwestorów. Brałem udział w spotkaniach Komisji Trójstronnej dotyczącej partnerstwa

publiczno-prywatnego związanego z rynkiem pracy. Wpływałem na kreowanie rozwiązań prawnych dotyczących rynku pracy dzięki członkostwu w Polskim Forum HR. Jestem jednym z inicjatorów konferencji: „Wolontariat drogą do odpowiedzialnego przywództwa”, angażuję się jako wolontariusz w liczne projekty, m.in.: „Wielka Gala Integracji”; „Dzień dziecka w Teatrze Kamienica”, „Witaj, Szkoło!” ,                  „Koalicja Prezesi Wolontariusze". Wspierałem akcję „Mikołaj", wspólnie z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

 

Zainteresowania i specjalizacja

Rozwój biznesu, budowanie efektywnych zespołów ze szczególnym uwzględnieniem wartości i różnorodności, zarządzanie zmianą, mentoring, sprzedaż, restrukturyzacja strategiczna, optymalizacja procesów, wzrost efektywności oraz poprawa zyskowności.

 

W wolnych chwilach

Ultramaratończyk, żeglarz, podróżnik. W 2016 r. pokonałem m.in. trasę ultramaratonu Swissalpine Marathon Davos o długości 78 km.

 

Prywatnie

Żonaty, dwoje dzieci: córka i syn. Razem aktywnie spędzają czas, jeżdżą rowerami, dużo podróżują.

 

Największe dotychczas wyzwanie zawodowe

Połączenie dwóch czołowych firm z branży agencji zatrudnienia: Randstad i Start People.

Miejsce do którego ciągle wracam

Słowenia. Ma w sobie wielką siłę przyciągania i pozytywnej energii.

Książki, które miały na mnie największy wpływ

Sławomir Lachowski, ""Droga ważniejsza niż cel. Wartości w życiu i biznesie – za podkreślanie ludzkiego pierwiastka w zarządzaniu. Droga do biznesowego celu musi być wytyczona w oparciu o podstawowe wartości, o których nigdy nie wolno zapominać.

David Maister, Strategy and the Fat Smoker – za przesłanie, że w biznesie ważna jest prostota, oczywistość, a nie komplikacje.

bottom of page