top of page

-12°C, a przewaga konkurencyjna


Ostatnio na zewnątrz temperatury zdecydowanie poniżej zera. Ja jednak trzymam się swojego planu treningowego i jak co dzień o 5 rano ruszam na trening biegowy, przygotowując się do kolejnych zawodów. Wiem, że bez wykonania tej solidnej i systematycznej pracy, moje cele związane z kolejnym maratonem lub ultramaratonem nie będą zrealizowane – to oczywiste. Mało tego, wiem, że niektórzy moi konkurenci nie mają na tyle silnej woli, aby w takich warunkach realizować swoje jednostki treningowe, co pozwala na budowanie mojej przewagi. Nie ma tutaj żadnej nadzwyczajnej filozofii, muszę wyjść i zrealizować trening według założonego planu, aby osiągnąć cel. Najczęściej właśnie realizacja rzeczy oczywistych prowadzi nas do realizacji marzeń.

Tak samo jest w biznesie, przewagę konkurencyjną możemy budować m.in. w oparciu o systematyczną i konsekwentną realizację strategii i założonych planów. Wystarczy tylko wprowadzać nasze plany w czyn i nie komplikować zbytnio rzeczywistości.

Wiele osób jednak tego nie potrafi. Mimo, że mają założone konkretne cele oraz zaplanowane działania, szukają tematów zastępczych, narzekają na otoczenie w skali mikro lub makro. Winy upatrują w decyzjach przełożonych oraz zmieniających się warunkach ekonomicznych, politycznych, rynkowych, itp.

Dzieje się tak między innymi dlatego, że szukamy szybkiej gratyfikacji dla naszych działań i dążymy do niemalże natychmiastowego osiągania celów i sukcesu (jakkolwiek go zdefiniujemy). Często chcemy iść drogą na skróty lub znaleźć magiczny talizman, który zniweluje trud i ból związany z realizacją zadań, wyzwań i marzeń. Wiele osób gubi się po drodze i nigdy nie dociera do upragnionego celu. Aby tego uniknąć, musimy zwrócić uwagę na takie elementy jak: pozytywna energia, pasja, entuzjazm, determinacja, konsekwencja, siła woli i ambicja.

Te cechy w połączeniu z podjęciem zdecydowanych i konsekwentnych działań, najczęściej najprostszych i oczywistych do wykonania, zaprowadzą nas do realizacji celów i marzeń, zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej.

Takie podejście kosztuje wiele trudu i innych wyrzeczeń na początku, ale zapewnia nieocenioną satysfakcję w momencie dotarcia do celu, czego Wam życzę.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page